Mesafeli Satış Sözleşmesi

           İşbu sözleşme 13.06.2003 tarih ve 25137 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Mesafeli Sözleşmeler Uygulama Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik gereği internet üzerinden gerçekleştiren satışlar için sözleşme yapılması zorunluluğuna istinaden düzenlenmiş olup, maddeler halinde aşağıdaki gibidir.

  MADDE 1 - KONU

           İşbu sözleşmenin konusu, SATICI'nın, ALICI'ya satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır.

  MADDE 2.1 - SATICI BİLGİLERİ

  Unvan             : İstanbul Merkez
  Adres              : İstanbul Cad.No:5 Pelin İş Merkezi Kat:4 No:121 (Nimet Abla Gişesi Üstü) Bakırköy - İstanbul
  Telefon           : 444 8 148
  Mail                 : info@cukurovapatent.com

  MADDE 2.2 - ALICI BİLGİLER

           Müşteri olarak cukurovapatent.com alışveriş sitesine üye olan kişinin üye olurken kullanılan adres ve iletişim bilgileri esas alınır.

  MADDE 3 - SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN BİLGİLERİ

           Malın / Ürünün / Hizmetin türü, miktarı, marka/modeli, rengi, adedi, satış bedeli, ödeme şekli, siparişin sonlandığı andaki bilgilerinden oluşmaktadır.

  MADDE 4 - GENEL HÜKÜMLER

  4.1 - ALICI, Madde 3'te belirtilen sözleşme konusu ürün veya ürünlerin temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin tüm ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

  4.2 - Sözleşme konusu ürün veya ürünler, yasal 30 günlük süreyi aşmamak koşulu ile her bir ürün için ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir. Bu süre ALICI'ya daha önce bildirilmek kaydıyla en fazla 10 gün daha uzatılabilir.

  4.3 - Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden İstanbul Merkez sorumlu tutulamaz.

  4.4 - İstanbul Merkez, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun şekilde teslim edilmesinden sorumludur.

  4.5 - Sözleşme konusu ürünün teslimatı için işbu sözleşmenin imzalı nüshasının İstanbul Merkez iletişim adresine ulaştırılmış olması ve bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekilleri olan Sanal Pos ile ödeme ve Havale yoluyla ödeme şekillerinden biri ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, İstanbul Merkez ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.

  4.6- Ödeme kartınızın bilgileri istendiğinde, bilgilerini vereceğiniz kartı kullanmaya tam yetkili durumda olmanız gerekmektedir. Kart, ödeme yapacağınız tutarda işlem için yeterli limite sahip olmalıdır.

  4.7- İstanbul Merkez mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde ALICI siparişin iptal edilmesini, sözleşme konusu ürünün varsa emsali ile değiştirilmesini, ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. ALICI'nın siparişi iptal etmesi halinde ödedigi tutar 10 gün içinde kendisine nakten ve defaten ödenir.

  4.8 - İşbu sözleşme, ALICI tarafından imzalanıp İstanbul Merkez iletişim kanallarını kullanarak faks veya posta yoluyla ulaştırılmasından sonra geçerlilik kazanır.

  4.9-Sipariş etmek istediğiniz ürünü seçtiğinizde, daha önce gördüğünüz ya da duyduğunuz fiyatlardan bağımsız olarak, ödemeniz gereken toplam tutar, KDV, ya da gönderi ücreti (varsa) görüntülenecektir. Sitede aksi belirtilmediği takdirde, bütün tutarlar Türkiye Cumhuriyeti resmi para biriminde gösterilir. Madde 3.1 de belirtildiği üzere, bu sipariş ettiğiniz ürünün size teslim edilmesi için ödeyeceğiniz toplam tutardır.

  4.10- Sipariş ödemelerinizi Kredi Kartınızla veya Havale yoluyla yapabilirsiniz. 

  4.11 - Kullanıcılar, Bizden Sipariş ettikleri Ürünleri satın almak için sağladıkları bütün bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu beyan ve kabul ederler.  cukurovapatent.com,  bu bilgilerin doğrulanması için kimlik kontrolü yapma hakkını saklı tutar.

  4.12 - Siteden sipariş vermeniz, siparişi bu Genel Kullanım Şartlarını kabul ederek verdiğiniz anlamına gelir. Her sipariş verişinizde bu Genel Kullanım Şartlarını incelemek sizin sorumluluğunuzdadır.

  4.13 - Siparişiniz, sipariş onayını verene ya da, ilgili durumda, siparişi iptal edene kadar geçerliliğini korur.

  4.14 - Siparişinizi kabul edene kadar size ürünleri sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır. Siparişin kabul edildiğinin açıkça belirtilmediği ya da sipariş onayı niteliği taşımayan herhangi bir iletişimimiz (e-posta, telefon, faks, sözlü vb.) siparişinizin onaylandığı anlamına gelmez ve sadece bilgilendirme niteliği taşır. Bu bilgilendirmede sipariş numarası ya da detaylarına dair içerik bulunabilir. Herhangi bir siparişinizi, herhangi bir sebeple (ör. stokta bulunmama) kabul etmeme hakkına sahibiz; benzeri durumlarda size alternatif bir ürün sunabiliriz, bunun için siparişi yeniden oluşturmanız gerekebilir.

  4.15 - Siparişinizi kabul ettiğimizde, Satış Sözleşmesi akdedilmiş olur ve ürünleri size yasal olarak sağlama yükümlülüğümüz başlar. Sipariş kabulü ancak size e-posta ile ulaştırılacak Sipariş Onayı" bildirisinin tarafımızdan gönderildiği ve açıkça siparişinizi kabul ettiğimizi belirttiğimiz anda başlar. Bize ödemeyi önden yapma zorunluluğunuzu etkilemeksizin size faturayı siparişinizi aldıktan sonra herhangi bir zamanda gönderebiliriz. Siparişinizi kabul ettiğimiz ana kadar, siparişinizi işleme almama hakkımız saklı olduğu gibi, sizinde siparişinizi iptal etme hakkınız saklı bulunur. Sipariş kabulünüzden önce siz ya da biz siparişi iptal edersek, aldığımız ödeme kredi kartınıza ya da ödeme yaptığınız yöntemle size geri iade edilir.

  4.16 - Siparişi verdikten sonra verdiğiniz siparişte bir yanlışlık olduğunu farkettiğiniz anda hemen info@cukurovapatent.com adresine bilgi vermenizi rica ederiz. Ne yazık ki, siparişinizde belirteceğiniz güncellemelerin yapılabileceği garantisi verilememektedir.

  4.17 - Size gösterilen fiyatın her zaman doğru fiyat olması için büyük çaba sarf etsekte, fiyat onayı ancak sipariş kabulümüzün bir parçası olarak gerçekleşir. Fiyatta herhangi bir değişiklik olduğunda, size güncel fiyatı bildirip, siparişinize devam etmek isteyip istemediğinizin teyidini alacağız.

  4.18 - Satış Sözleşmesi sadece sipariş onayında sağlayacağımızı teyit ettiğimiz ürünler ile ilgilidir. Sipariş onayına dahil olmayan herhangi bir ürünü size sağlama yükümlülüğümüz bulunmamaktadır.

  4.19 - Kullanıcılar, bize, vekilimize ya da siteye doğru, eksiksiz ve güncel bilgi sağlamakla yükümlüdür. Bilgi değişikliklerinin bize, vekilimize ya da siteye hemen bildirilmesi zorunludur.

  MADDE 5 - CAYMA HAKKI

  5.1 - Tüketici Kanunu'na göre, "Sebep Göstermeden Cayma Hakkı" ürünü teslim aldığınız ilk 7 (yedi) iş günü içerisinde geçerlidir. 

  5.2 - Kullanıcıların dikkat etmesi gereken konular;

  Ürün, teslim aldığınız haliyle iade edilmelidir. (Orijinal kutu üzerine kargo etiketi yapıştırılmış ve kargo koli bandı ile bantlanmış ürünler kabul edilemez.)
  Faturasız ve kargo teslim tutanağı olmayan iadeler kabul edilmemektedir.
  Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır. Ayrıca, tüketicinin özel istek ve talepleri uyarınca üretilen veya üzerinde değişiklik ya da ilaveler yapılarak kişiye özel hale getirilen mallarda tüketici cayma hakkını kullanamaz.
  5.3 - Siparişleriniz paketlenmeden ve kargoya teslim edilmeden önce kalite kontrolünden geçmektedir. Ancak üründen kaynaklanan herhangi bir kusur veya bozukluk olması durumunda iadelerinizi, aldığınız ürünün teslim tarihinden itibaren yedi (7) gün içerisinde yapabilirsiniz.

  Siparişim kargodan eksik çıkarsa ne yapmalıyım?

  5.4 - Siparişinizi kontrol ettikten sonra imzalayarak teslim alınız. Eğer kargonuzda bir karışıklık ya da eksiklik varsa teslim almadan kargo görevlisine tutanak tutturarak iade etmelisiniz.

  İadenizin gönderimi:

  5.5 - İade etmek istediğiniz ürünleri 0543 413 31 38 numaralı Müşteri Hizmetleri'ne bildirebilirsiniz. 

  MADDE 6 -TESLİMAT

  6.1 - info@cukurovapatent.com sitesinden sipariş verdiğiniz ürünler, siparişte belirttiğiniz teslimat adresine edilecektir. Paketinizin kargo şubesinden teslim alınması seçeneği sunulmamakla beraber, belirtilen isimden başka bir kişiye ürünün teslimi halinde bizim herhangi bir sorumluluğumuz olmayacaktır.

  6.2 - Sipariş verdiğiniz ürünler tedarik sürelerine göre farklı zamanlarda kargoya verilebilir. Tedarik sürecini takip eden en kısa sürede ürünleriniz anlaşmalı olduğumuz kargo firmasıyla belirtmiş olduğunuz adresinize kargolanır. Bu normal şartlarda uyguladığımız prosedür olmakla beraber, tedarik süreçlerinde gecikmeler yaşanabilir ve bu zamanlar farklılık gösterebilir. Bu gibi durumlarda size haber verme zorunluluğumuz bulunmamaktadır.

  6.3 - Siparişinizin kargo şirketine teslim edilmesini takiben, Site Kullanıcının kayıtlı e-posta adresine bir bilgilendirme mesajı iletecektir.

  6.4 - Siparişleriniz depomuzdan kalite ve hasar kontrolü yapıldıktan sonra çıkmakta olup, kargo şirketine hasarsız teslim edilmektedir. Sipariş ettiğiniz niteliği itibariyle taşıma sırasında zarar görebilecek ürünler ve diğer bütün alındılar için sipariş kargo görevlisi tarafından adresinize getirildiğinde dış paketi hasarlar için kontrol etmeniz ve böyle bir durumda hasar tespit tutanağı hazırlatmanız gerekmektedir. Bu tutanakta kullanılacak açıklamada açık şekilde ürünün teslimat sırasında kontrolünüzden geçtiği ve hasarlı olduğunun tespit edildiğinin belirtilmesi gerekmektedir. Hasar tespit edilen ürünler, teslimatı yapan kargo şirketi kullanılarak info@cukurovapatent.com ulaştırılmalıdır. Eğer ifade edildiği şekilde bir tutanakla ürünün hasarını beyan etmezseniz, ürünü dış paketi itibariyle sağlam bir şekilde teslim aldığınız kabul edilir.

  6.5 - Türkiye'nin çeşitli bölgelerine ve ürün kategorilerine göre teslim süresi değişebilmekle beraber siparişlerinizin en geç dört iş günü süresinde adresinize teslim edilmesi planlanmaktadır.

  6.6 - Kullanıcı, teslimat süresinde yaşanabilecek gecikmeleri en aza indirmek için adres bilgilerini siteye doğru ve eksiksiz sağlamakla yükümlüdür. Adres bildirimi kaynaklı gecikmelerden site sorumlu değildir.

  MADDE 7 -GENEL ŞARTLAR

  7.1 - Kullanıcılar, cukurovapatent.com sitesini gezmek için hesap açmak zorunda olmamakla beraber, Sipariş verebilmek için kullanıcı hesabı kaydı yapılması gerekmektedir. Kullanıcı kaydı ücretsiz ve çok kolay tamamlanabilen bir süreçtir.

  7.2 - cukurovapatent.com sitesinde yayınlanan hiç bir metin, açıklama, görsel veya resim cukurovapatent.com izni olmadan kullanılamaz, yayınlanamaz, kopyalanamaz ya da tekrar üretilemez.

  7.3 - cukurovapatent.com, sitede yayınlanan fiyatları, görselleri, özellikleri ve diğer bütün bilgileri önceden haber vermeden değiştirme hakkını saklı tutar.

  7.4 - Kullanıcıların işbu sözleşmede belirtilen yükümlülük ya da maddelere uymamaları durumunda, cukurovapatent.com internet sitesinden hizmet almaları engellenebilir ya da üyelikleri iptal edilebilir.

  7.5 - Kullanıcılar, işlemlerinden doğacak ihtilaflarda İstanbul Merkez’ yi ticari defter ve bilgisayar kayıtlarının, HMK 193. Madde anlamında muteber, bağlayıcı, kesin ve münhasır delil teşkil edeceğini şimdiden kabul ve beyan ederler.

  MADDE 8 -İLETİŞİM

  8.1 - Bize 444 8 148 no’lu Müşteri Hizmetleri ya da info@cukurovapatent.com adresinden ulaşabilirsiniz. 

  cukurovapatent.com işbu hüküm ve şartları dilediği zaman önceden haber vermeksizin tek taraflı olarak değiştirme ve güncelleme hakkını saklı tutar.

  cukurovapatent.com sitesini kullanan ya da gezen kullanıcılar bu şartları okumuş, anlamış ve kabul etmiş olurlar.

  İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar Tüketici Hakem Heyetleri ile Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

  Siparişin sonuçlanması durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılacaktır.

İstanbul Cad.No:5 Pelin İş Merkezi Kat:4 No:121 (Nimet Abla Gişesi Üstü) Bakırköy - İstanbul
444 8 148
0533 390 90 33
0532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
CEYHUN ATIF KANSU CAD. 1387. SK. NO:1/3 BALGAT ÇANKAYA- ANKARA
444 8 148
0532 696 19 56
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com
Sümer Mah. 69051. Sok. Hatice Hatun Apt. A Blok Kat:1 No:1(Denizbank Üstü) Seyhan ADANA
444 8 148
0553 057 26 33
0553 057 26 32
adana@cukurovapatent.com
Kavaslı Mahallesi Atatürk Bulvarı Ahmet Gürses Apt. No:81/6 Antakya/Hatay
444 8 148
0543 685 41 52
0530 353 93 99
info@cukurovapatent.com
Merkez Güvenevler Mahallesi, 1947.Sokak, Bahçekent 2 Apt. No:3/4 Yenişehir/Mersin
444 8 148
0549 289 61 63
0543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Güvenevler Mahallesi, Duisburg Bulvarı, No:20/A Şehitkamil / GAZİANTEP
444 8 148
0532 696 19 56
0543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Esenler Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi 34/34 Merkez / ÇANAKKALE
444 8 148
0533 390 90 33
0532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
Şazibey Mahallesi, Biriketçiler Caddesi, No:12 Merkez / Kahramanmaraş
444 8 148
0533 390 90 33
0543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Ebulfeyz Elçibey Cad. No: 32 Taşpazar Mah. Merkez / AKSARAY
444 8 148
0543 685 41 52
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com
Yeni Mahalle Yıldırım Beyazıt Soko No:14 Kestel/BURSA
444 8 148
0533 390 90 33
0532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
Dörtyol Sanayi Sitesi 16. Sokak No: 25 Arifiye / SAKARYA
444 8 148
0532 247 76 69
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com

Adana Marka Tescili

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danımanlık firması olarak Adana ili Barajyolu mevkiinde bulunan ve 5 yıldır faaliyette olan şubemiz ile Adana firmalarına marka tescil, patent tescil, tasarım tescil, faydalı model tescil, barkod numarası tescil, gln numarası tescil, domain tescil(alan adı tescil), Iso 9001, Iso 14001, Iso 45001 ve Iso 22716 GMP Belgelendirme hizmetlerini kurumsal bir şekilde sunmaktayız. Adana şube için 0322 225 8233 numaralı hattımızla irtibata geçebilirsiniz.

Hatay Marka Tescili

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danımanlık firması olarak Hatay ili Antakya ilçesinde 2010 yılında kurulan ve 12 yıldır faaliyette olan şubemiz ile Hatay firmalarına marka tescil, patent tescil, tasarım tescil, faydalı model tescil, barkod numarası tescil, gln numarası tescil, domain tescil(alan adı tescil), Iso 9001, Iso 14001, Iso 45001 ve Iso 22716 GMP Belgelendirme hizmetlerini kurumsal bir şekilde sunmaktayız. Hatay şube randevu ve daha fazlası için 0326 225 13 33 numaralı hattımızla irtibata geçebilirsiniz. Marka tescil konularında ve merak ettiğiniz diğer konular için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz. www.cukurovamarka.com

İstanbul Marka Tescili

Sanayi ve Ticaret şehrimiz olan İstanbul'da marka tescil konusu ve diğer hizmetlerimiz için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Adana Danışmanlık

Kaliteli ve verim alacağınız danışmanlık hizmetlerimiz konularında profesyonel mühendislerimizle danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Mersin Marka Tescili

Marka Tescil konusunda da oldukça gelişen şehrimize şubelerimizde değer katmaya devam ediyoruz.

Marka Tescil Sorgulama

Tescil etmek istediğiniz ismin araştırmasını yapıp, işimizi büyük titizlikle yapıyoruz.

ISO belgesi

ISO belgesi konusunda kalite belgelendirme hususunda hizmet verdiğimiz, sertifikalı eğitimler verdiğimiz ofislerimiz mevcuttur.Eğitim takvimimize şu linkten ulaşabilirsiniz. Eğitim Takvimi

Marka Tescil Yenileme

Sürdürülebilir kalıcılığı yakalamak için markanızı yenileyin. Hukuki savaşlardan korumak adına marka tescilinizi uzatmaktan memnuniyet duyarız.

Çukurova Patent ve Danışmanlık ® Tüm Hakları Saklıdır. © 2006 - 2020
 • Sizi Arayalım
 • Adınız soyadınız
 • İl Seçimi
 • Birim Seçimi
 • Telefon Numaranız