WORDPRESS SİTE VE VİRÜS SALDIRILARI - Çukurova Patent Tescil - Marka Tescil - Barkod Tescil - Domain Tescil


WORDPRESS SİTE VE VİRÜS SALDIRILARI

Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firmasının Web Departmanı olarak bu haftaki yazımızda son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir yazılım sorununa değineceğiz. Gelin birlikte makale konumuzun içeriğine göz atalım, yazımızda web tasarım ve yazılım çağının olmazsa olmazı olan WordPress sitelere çeşitli saldırganlar tarafından düzenlenen virüs saldırılarından ve bu saldırılar ile nasıl başa çıkabileceğimizden söz edeceğiz.

Artık gelişen web dünyası kendi içinde hızlı ve pratik kodlama kütüphaneleri ve bunları içeren yazılım arşivlerine, içerik yönetim sistemlerine ihtiyaç duyar hale geldi. Her yazılımcı artık kodlar için günlerce araştırmalar yapıp, algoritmalar yaratıp bunları bilgisayar diline dönüştürmenin zorluğuna elbette rastlamış, birçok proje belki de bu zorluk yüzünden hala tozlu raflar arasında durmaktadır. Bu yazımızda bu tozlu rafların arasındaki çoğu projenin bütününü dahil edebileceğimiz bir kod yeni nesil kütüphane kümesine  (içerik yönetim sistemlerine) değineceğiz. WordPress siteler, yönetim panelleri, yazılımlar bu kelimeler artık sıklıkla karşımıza çıkar oldu.  Hatta çoğu yazılımcı Wordpress yazılım kodlamasının nimetlerinden faydalandı.

Peki Nedir Bu Wordpress? Ne İşe Yarar?

WordPress, GPL lisanslı (General Public License - Genel Kamu Lisansı), PHP ve MySQL kullanılarak bir yazılmış CMS (Content Management System ) içerik yöntem sistemidir. Kullanım kolaylığı, pratik, anlaşılabilir yapısı ve hızı diğer kütüphanelerden ön plana çıkmasına sebep olmuştur. Google tarafından hızlıca index alan yapısı ile yazılımcıların gözdesi haline gelmiştir. Geliştirilmeye halen devam edilen bir açık kaynak kodu olması diğer bir tercih konusu, yerinde saymayan yenilen bir kütüphane fakat elbette dezavantajları da söz konusu. Bir web site kodlama sürecinde kullandığınız arabirimler, eklentiler, temalar, yönetim paneli kodlamalarının eski sürüm olması sizi ne kadar hızlı pratik bir inşaatta hissettirse de aynı zamanda o inşaatın aniden sarsılmaya başladığını ve gözlerinizin önünde yıkılışını izlemek zorunda kalabilirsiniz.

WordPress kendi içinde kocaman bir yazılım kütüphanesi geliştirip, sizin dışa bağımlılığınızı tek bir merkezde toplamayı başaran söz konusu yeni yazılım çağında adından sıkça söz ettiren önemli bir php tabanlı kodlama bütünüdür. Bugün neredeyse çoğu siteler, bloglar, e-ticaret alt yapıları WordPress’in bu inanılmaz geniş varyasyonlu kod ağı ile meydana gelmektedir.   Özgürce dağıtımı yapılan, standart, hızlı, hafif ve kişisel ayarlarıyla ve tamamen istenilen özelliklere göre değiştirilebilir çekirdeğiyle bir yayım platformu olan WordPress'in rakiplerine göre tercih edilebilirliğinin artıran nedenlerdendir. Çekici tasarım örnekleri,  işlevsel ve ücretsiz temalar, bu temaları destekleyen ve geliştiren eklentiler ve yazılım bilginiz olmasa bile harikalar yaratabileceğin geniş bir yazılım arşivi.

Peki bu yazılım arşivinde yazılım bilmeden ne kadar ilerleyebilirsiniz, biz Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firması Web Departmanı olarak sizin için bu büyülü kod dünyasının negatif bazı noktalarına göz attık ve sorun olarak nitelendirilen sonuçları sizinle paylaşmaktan, bu sorunlardan herhangi birini yaşamanız halinde başvuracağınız hızlı bir çözüm merkezi olmaktan kıvanç duyuyoruz.

Bu geniş yazılım arşivi için harika bir projeniz vardı, WordPress ile bir projenizi tamamladınız, zengin tema kütüphanesinden size uygun en iyi temayı seçtiniz, bunu destekler eklentilerinizi aktif ettiniz. Sunucu hizmeti aldığınız firmaya örneğin; Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firması hızlı ve güvenilir sunucularına ya da kişisel tercihiniz olan herhangi bir sunucu arayıcılığıyla ile sitenizi yayınladınız. Buraya kadar her şey normal geliyor kulağınıza öyle değil mi? Devam edelim, siteniz Google index aldı ve bu sizi mutlu etti sizler de artık Google reklamları ile tanıştınız. ( bilmeyenler için “Google Ads ile Kalite Reklam Nasıl Verilir?” makalemize ve Reklamın önemini vurguladığımız bir diğer makalemize göz atabilirsiniz “Yeni Çağın Strateji Aracı Reklam”) Fakat üzerinden kısa bir zaman geçmesine rağmen reklamlarınız BAN’landı.  (Yasaklandı,Erişime Kapandı) Siteniz yavaşladı, aynı yavaşlığın tersinde bir hızla index kaybediyorsunuz ve Google Ads sizlerin reklamını ekrana çıkartmayacağını sizlere bildiriyor. Makalemizde yazılım bilginiz olmasa bile WordPress dünyasında projenizi meydana getirebileceğinden söz etmiştik.  Fakat Wordpress üzerinde ne yazık ki yaşayacağınız sorunlarla başa çıkabilmeniz için yazılım bilginizin olması ya da etrafınızda bir yazılımcı bulunması gerekmektedir.  Yukarda bahsettiğimiz sorunlar WordPress’in kendi varoluş sorunlarındandır yani açık kaynak kodlu yazılan ve sürekli kendini geliştiren bu sistem aslında bu döngüye mecburdur. Çünkü dışarıda Hacker ve virüs saldırılarına maruz kalabileceği çok fazla karışık bir yazılım dünyası vardır. WordPress getirdiği güncellemelerde açık kaynak kodu hatalarını giderip bir üst sürüme geçmektedir.  Gelelim sizin yaşadığınız bu talihsiz sorunlara. Bu gibi durumlarda sitenize veya projenize ne yazık ki saldırganlar tarafından virüslü içerik bulaşmış ve siz fark edene kadar bütün kodlarınıza dağılmıştır. Eğer biraz bilginiz var ise kodlar arasında index dosyası ya da veri tabanınızı yazdığınız dosyalarda size kendini gösterebilir ve sizde onu fark edebilirsiniz. Fakat farkedip o satırı silmenizin size hiçbir faydası olmayacaktır.  Virüslü fonksiyon satırı siz sistemden henüz daha çıkmamışken tetiklenecek ve sildiğiniz o satır yeniden gelecektir.  Ve bu virüs saldırısı temanız, eklentiniz hatta WordPress’in kendi sürümünden kaynaklı bir hata olmasından kaynaklı sizlere bunlardan herhangi birini güncelleme izni vermeyerek hatanın diğer bütün sitelerinize bulaşmasını sağlamak üzere arka planda çalışmaya devam edecektir.

Peki buna kalıcı bir çözüm yok mudur?

İşte bu gibi önemli sorunlarınızın bütününde biz Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firması Web Departmanı olarak en kalıcı çözümlerimizle sizlerin yanındayız. Hangi sunucuda ve panelde olursanız olun virüslü dosyalarınızın bağlantısını sizlerden alıyor ve yazılım departmanımız da ve hızlı ve kaliteli sunucumuz da aktif kullandığımız Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık Anti-virüs programız ile virüslü satırları tespit edip raporlayarak sizlere virüsün sitenizdeki dağılım yüzdesini açıklıyoruz. Bu hizmetimizin yanı sıra virüs içeriklerini sitenizin yapısı dahi bozulmadan verdiğimiz güvencemiz ile temizleyip sizlere teslim ediyoruz. Virüslü içeriğin yeninden gelmeyeceğini garantilediğimiz programımız sayesinde bugün toplamda 378 adet müşterimize yardımcı olarak, kendilerini ve projelerini güvende hissetmelerini sağladık. Sizlerde bu hizmeti almak ya da kendiliğinden koruması olan kaliteli, hızlı ve güçlü bir sunucu da yer almak isterseniz sizleri Çukurova Marka Patent Kalite Yönetim ve Danışmanlık firması Web Departmanında yıllardır verdiğimiz kaliteli hizmetin tecrübeleriyle aramızda görmekten mutluluk duyarız.  Web tasarım ve projeleriniz konusunda anlık destek ve hizmet almak için 0543 685 41 52- 51 numaralı hatlardan, size en yakın şubemizi öğrenmek için 444 8 148 numaralı hattan bizlere ulaşabilirsiniz.

Antakya Web Tasarım, Hatay Web Tasarım, Adana Web Tasarım, Mersin Web Tasarım, Antalya Web Tasarım, Ankara Web Tasarım, Konya Web Tasarım, İzmir Web Tasarım, İstanbul Web Tasarım hizmetleri, size uygun teklifler ve daha fazla bilgi için hemen arayın 444 8 148

 

Web Departmanı Sorumlusu

Kader GÜLER

05436854151 

 

 


İstanbul Cad.No:5 Pelin İş Merkezi Kat:4 No:121 (Nimet Abla Gişesi Üstü) Bakırköy - İstanbul
444 8 148
0 533 390 90 33
0 532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
CEYHUN ATIF KANSU CAD. 1387. SK. NO:1/3 BALGAT ÇANKAYA- ANKARA
444 8 148
0 532 696 19 56
0 533 390 90 33
info@cukurovapatent.com
Sümer Mah. 69051. Sok. Hatice Hatun Apt. A Blok Kat:1 No:1(Denizbank Üstü) Seyhan ADANA
444 8 148
0 553 057 26 33
0 553 057 26 32
adana@cukurovapatent.com
Kavaslı Mahallesi Atatürk Bulvarı Ahmet Gürses Apt. No:81/6 Antakya/Hatay
444 8 148
0 543 685 41 52
0 530 353 93 99
info@cukurovapatent.com
Barbaros Mahallesi İbrahim Karaoğlanoğlu Caddesi no:8 Kat:3 Daire:5 İskenderun/HATAY
444 8 148
0 530 353 93 99
0 549 289 61 63
info@cukurovapatent.com
Güvenevler Mahallesi, Duisburg Bulvarı, No:20/A Şehitkamil / GAZİANTEP
444 8 148
0 532 696 19 56
0 543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Esenler Mahallesi Abdi İpekçi Caddesi 34/34 Merkez / ÇANAKKALE
444 8 148
0 533 390 90 33
0 532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
Şazibey Mahallesi, Biriketçiler Caddesi, No:12 Merkez / Kahramanmaraş
444 8 148
0 533 390 90 33
0 543 685 41 52
info@cukurovapatent.com
Ebulfeyz Elçibey Cad. No: 32 Taşpazar Mah. Merkez / AKSARAY
444 8 148
0 543 685 41 52
0 533 390 90 33
info@cukurovapatent.com
Yeni Mahalle Yıldırım Beyazıt Soko No:14 Kestel/BURSA
444 8 148
0 533 390 90 33
0 532 696 19 56
info@cukurovapatent.com
Dörtyol Sanayi Sitesi 16. Sokak No: 25 Arifiye / SAKARYA
444 8 148
0532 247 76 69
0533 390 90 33
info@cukurovapatent.com

Adana Marka Tescili

Akdeniz'in en önemli ticaret şehirlerinden birisi olan Adana'da marka tescil işlemleri firması olan Çukurova Patent'ten marka başvurusu yapabilirsiniz.

Hatay Marka Tescili

Hatay'da marka tescili gün geçtikçe kültürel önem kazanmaktadır.

İstanbul Marka Tescili

Sanayi ve Ticaret şehrimiz olan İstanbul'da marka tescil konusu ve diğer hizmetlerimiz için ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Adana Danışmanlık

Kaliteli ve verim alacağınız danışmanlık hizmetlerimiz konularında profesyonel mühendislerimizle danışmanlık hizmeti vermekteyiz.

Mersin Marka Tescili

Marka Tescil konusunda da oldukça gelişen şehrimize şubelerimizde değer katmaya devam ediyoruz.

Marka Tescil Sorgulama

Tescil etmek istediğiniz ismin araştırmasını yapıp, işimizi büyük titizlikle yapıyoruz.

ISO belgesi

ISO belgesi konusunda kalite belgelendirme hususunda hizmet verdiğimiz, sertifikalı eğitimler verdiğimiz ofislerimiz mevcuttur.Eğitim takvimimize şu linkten ulaşabilirsiniz. Eğitim Takvimi

Marka Tescil Yenileme

Sürdürülebilir kalıcılığı yakalamak için markanızı yenileyin. Hukuki savaşlardan korumak adına marka tescilinizi uzatmaktan memnuniyet duyarız.

Çukurova Patent ve Danışmanlık ® Tüm Hakları Saklıdır. © 2006 - 2020
  • Sizi Arayalım
  • Adınız soyadınız
  • İl Seçimi
  • Birim Seçimi
  • Telefon Numaranız